Επικοινωνήστε μαζί μας
Social Media

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΕΝΩΣΕΩΝ & Τ.Ε ΜΟΛΑΟΙ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ - 5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΠΑΙΔΩΝ  ΕΝΩΣΕΩΝ & Τ.Ε  ΜΟΛΑΟΙ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ - 5 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019
28 Ιουν
2019

 

     Η καρδιά του ελληνικού μπάσκετ χτυπάει στους Μολάους από την Κυριακή 30 Ιουνίου, με την άφιξη των κορυφαίων ταλαντούχων παικτών από όλη την επικράτεια της χώρας μας, έως και την τελετή λήξης της τελικής φάσης των πανελληνίων αγώνων ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών την Πέμπτη 4 Ιουλίου.

    Η τελική φάση των Πανελληνίων αγώνων παίδων Ενώσεων και Τοπικών Επιτροπών για την σεζόν 2018-2019, διοργανώνεται από την ΕΟΚ, την ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και το Δήμο Μονεμβασίας.

Στους αγώνες θα λάβουν μέρος 4 μικτές ομάδες που θα συγκροτήσουν οι Ενώσεις και τις Τοπικές Επιτροπές. Αναλυτικά οι ομοσπονδιακοί προπονητές επέλεξαν τους παρακάτω αθλητές, γεννημένους τα έτη 2005, 2006 από όλη την χώρα:

 

ΕΣΚΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΛΑΖΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2005 1,85 ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ

ΣΟΥΛΗΣ ΡΑΙΑΝ 2005 1,96 ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

ΣΠΑΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 2005 1,83 ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 2005 1,92 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2005 1,87 ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ

ΝΤΙΠΤΣΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2005 1,80 ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ

ΕΣΚΑΝΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΡΕΡΕΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ 2005 1,82 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.

ΠΑΖΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 2005 1,82 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ Σ

ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2005 1,83 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ Σ

ΕΚΑΣΘ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΔΗΜΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ 2005 1,80 ΠΑΟΚ

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2005 1,85 ΠΑΟΚ

ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ 2005 1.90 ΕΚΠ.ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ

ΣΠΡΙΝΤΖΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2005 1,97 ΜΑΧ.ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ

ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2005 1,81 ΧΑΝΘ

ΣΚΟΥΛΑΡΙΩΤΗ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2005 1,82 Α Σ ΑΡΗΣ

ΦΩΤΑΡΟΥΔΗΣ ΦΩΤΗΣ 2005 1,86 ΔΕΚΑ

ΣΑΜΑΝΤΟΥΡΟΒ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2005 1,94 ΔΕΚΑ

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ 2006 1,85 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ

ΕΣΚΑΘ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΑΛΕΞΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2005 1,88 ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡ.

ΕΣΚΑΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΑΝΟΥΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 2005 1,94 Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΜΑΡΓΑΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 1,81 ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α.

ΚΑΛΛΙΑΚΟΥΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 1,90 Α.Σ.Π.ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ 2005 1,82 ΓΛΑΥΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2006 1,83 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

ΕΚΑΣΚ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΗΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2005 1,88 ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ο Α Α

ΕΚΑΣΚΕΜ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, 2006, 1.80, ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

ΕΣΚΑΒΔΕ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 1,92 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΣΚΟΡΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2005 1,90 ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΕΩΝ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΜΟΥΡΓΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 2005 1,85 ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΑΒΔΑΛΑΣ ΝΕΟΚΛΗΣ 2006 1,80 ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΚΑΚΑΛΕΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2005 1.92 ΑΣ ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΑΜΙΛΛΑ

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2005 1.67 Σ.Κ. ΣΠΑΡΤΗ

ΧΩΜΑΤΑΣ ΦΑΙΔΩΝΑΣ 2006 1.80 ΣΕΦΑ Ο ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ

ΕΚΑΣΑΜΑΘ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2005 1,86 ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΕΚΑΣΔΥΜ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΓΕΡΟΚΩΣΤΑΣ ΝΙΚΟΣ 2005 1,90 Μ.ΑΛΕΞΑΝ.ΚΟΖΑΝΗΣ

ΤΣΑΧΤΣΙΡΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 2006 1,87 ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΣΟΙΛΕΜΕΤΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ 2006 1,88 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΕΣΚΑΚ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΟΝΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2005 1,78 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΕΛΟΥ

ΕΣΚΑΣΕ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΑΝΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 1,97 ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Τ.Ε. ΛΕΣΒΟΥ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΤ.ΓΕΝ. ΥΨΟΣ ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΚΑΛΛΙΟΝΤΖΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2005 1,95 ΠΑΛΛΕΣΒΙΑΚΟΣ

 

 

      Το Ελληνικό μπάσκετ μέσα από το αναπτυξιακό πρόγραμμα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης συνεχίζει να χτίζει το μέλλον του στην Ελληνική Περιφέρεια και ιδιαίτερα σε πόλεις όπως οι Μολάοι, που στηρίζουν με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο, την ανάπτυξη και την προβολή της Ελληνικής Καλαθοσφαίρισης.

Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά θα είναι ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Ε.Ο.Κ., κ. Κώστας Μίσσας .

Υπεύθυνος Ομοσπονδιακός Προπονητής θα είναι ο κ. Χρήστος Σγουρίτσας.

      Οι Περιφερειακοί Προπονητές που συμμετέχουν είναι οι εξής: Μανωλιτσάκης Δημήτρης (ΕΣΚΑΚ), Καρακατσούνης Γιάννης (ΕΣΚΑΘ),Κουβάρας Αργύρης (ΕΣΚΑΣΕ),και Πετράκης Μιχάλης (ΕΚΑΣΚ).

Αναλυτικά το πρόγραμμα προπονήσεων και αγώνων έχουν ως εξής:

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ & ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 01 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

09.30 - 11.00 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ & ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

11.00 - 12.30 ΑΓΗΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

17.00 - 19.00 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

19.00 - 21.00 ΑΓΗΣ - ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

ΤΡΙΤΗ 02 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

09.30 - 11.00 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ & ΑΓΗΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

11.00 - 12.30 ΛΕΩΝΙΔΑΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

17.00 - 19.00 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ - ΑΓΗΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

19.00 - 21.00 ΛΕΩΝΙΔΑΣ - ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

ΤΕΤΑΡΤΗ 03 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ : ΡΕΠΟ

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

17.00 - 19.00 ΛΕΩΝΙΔΑΣ - ΑΓΗΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

19.00 - 21.00 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ - ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

ΠΕΜΠΤΗ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ

09.30 - 11.00 ΛΕΩΝΙΔΑΣ & ΑΓΗΣ ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

11.00 - 12.30 ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ & ΜΕΝΕΛΑΟΣ -//-

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

17.00 - 19.00 ALL STAR 2 – ALL STAR 3 ΚΔΓ ΜΟΛΑΩΝ

19.00 - 21.00 ALL STAR 1 – Α.Π.Ο.Ε.Λ. -//-

21.00 TΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ - ΑΠΟΝΟΜΕΣ

 

ΕΠΙΣΥΝΑΠΤΕΤΑΙ ΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ